Co pić w trakcie i po treningu? Przepis na naturalny izotonik

Podczas wysiłku fizycznego, a także w upalne dni, kiedy sporo się ruszamy, nasz organizm, oprócz wody, traci cenne związki mineralne, takie jak sód, chlor, potas, żelazo i magnez. Z tego względu po wysiłku fizycznym należy uzupełniać nie tylko wodę, ale także składniki mineralne.

Co pić podczas treningu?

Wybierz wodę z podwyższoną zawartością minerałów, szczególnie magnezu, czy wapnia. Częściowo zabezpieczy Cię przed utratą elektrolitów.

Co pić po treningu?

Najważniejsze będzie uzupełnienie utraconych składników mineralnych. Wiele osób sięga po gotowe napoje izotoniczne, które kuszą nas dostępnością i etykietami „źródło magnezu”, „energii”, „witaminy C”, „dla kobiet”, „dla biegaczy” etc. Niestety po analizie ich składu widzimy, że to głównie cukier, sztuczne barwniki, aromaty i niezdrowe słodziki. My polecamy naturalny izotonik, którego przygotowanie zajmie Wam tylko chwilę:

Podstawą izotoniku jest woda, sól i miód. Wymieszaj ze sobą:

  • 2 szklanki wody,
  • 2 szczypty soli,
  • 1 łyżkę miodu
    i opcjonalnie:
  • listek mięty lub sok z dowolnego owocu (cytryna, limonka, pomarańcz, ale również arbuz, truskawki, maliny – na co tylko masz ochotę).

Dwie szklanki takiego izotoniku w zupełności wystarczą aby uzupełnić utracone minerały! Przy okazji będzie zdecydowanie zdrowszy, niż kupiony w sklepie.

Sprawdź nasz catering dietetyczny Warszawa