Czy dieta sokowa jest bezpieczna?

Na czym polega dieta sokowa?

Dieta sokowa, zwana także detoksem sokowym to okres czasu, w którym pije się jedynie soki lub inne klarowne płyny – typu herbata i woda. Jest to kuracja zarówno odchudzająca, jak i oczyszczająca organizm. Umożliwia ona odciążenie układu trawiennego i równoczesne wspomaganie jego funkcji. Jest ona dość prosta w stosowaniu, ponieważ nie wymaga od nas przygotowywania posiłków oraz ciągłego liczenia kalorii. Diety sokowe powinny trwać kilka dni ( zazwyczaj od 2 do maksymalnie 7 dni).

Kto może skorzystać z diety sokowej?

Oczywiście jest to przede wszystkim ciekawe rozwiązanie dla osób, którym zależy na zgubieniu kilogramów w krótkim czasie, ponieważ dieta sokowa zawiera bardzo małą ilość kalorii. Jest to także odpowiedni sposób dla osób, które chcą oczyścić swoje ciało z toksyn. Detoks sokowy to świetna kuracja odtruwająca szczególnie dla tych, którzy prowadzą niezdrowy tryb życia i towarzyszy im stres, papierosy, alkohol, tłuste jedzenie, słodycze oraz brak aktywności fizycznej. Dieta sokowa pomaga zwalczyć problemy wynikające z takiego trybu życia, między innymi problemy trawienne, spadek energii, zły stan skóry oraz włosów czy obniżenie odporności.

Czy dieta sokowa to bezpieczne rozwiązanie?

Wiele osób powstrzymuje się przed rozpoczęciem detoksu sokowego, bojąc się, że może to być szkodliwe dla ich organizmu. Jednak jak w większości przypadków, jeśli używamy czegoś prawidłowo i z rozwagą to nie przyniesie to żadnych negatywnych skutków. W przypadku detoksu sokowego, ważne jest, aby nie stosować go zbyt długą ilość czasu. Należy pamiętać, że oczyszczanie powinno trwać zaledwie kilka dni. Dodatkowo, na korzyść diety sokowej przemawia fakt, że jej główne składniki to warzywa i owoce, które dostarczają do organizmu wiele witamin oraz antyoksydantów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania całego ciała. Kolejną zasadą jest to, aby dieta nie składała się na dłuższy czas jedynie z soków. Najlepszym rozwiązaniem, które również proponujemy w swojej ofercie jest kuracja, która zawiera na przykład 2 dni detoksu sokowego i 8 dni zbilansowanej diety. Jest to o wiele bardziej odżywcza dla organizmu i pozwala uniknąć znienawidzonego efektu jojo.

Kto nie powinien korzystać z diety sokowej?

Aby kuracja była w pełni bezpieczna należy pamiętać, że dieta sokowa nie jest przeznaczona dla każdego. Z tego typu detoksu nie powinni korzystać diabetycy, kobiety w ciąży, a także mamy karmiące piersią, osoby z chorobami nerek oraz wątroby. Dla każdej innej osoby dieta sokowa stosowana w sposób odpowiedzialny będzie bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem przy walce z nadwyżką kilogramów lub przy oczyszczaniu organizmu z toksyn.  Wystarczy stosować się do jej ograniczeń i słuchać reakcji swojego ciała, a efekty będą na pewno zadowalające.