Czy można jeść pieczywo na diecie?

Czy będąc na diecie, musimy zrezygnować z pieczywa?

Każda skrajność w diecie jest niewskazana, jeśli nie cierpimy na prawdziwe alergie. Dietetycy podkreślają, że bezpodstawna eliminacja produktów zbożowych wcale nie jest korzystna dla zdrowia i nie wpływa dobrze na odchudzanie. Aby dieta odchudzająca była zdrowa i skuteczna, powinna opierać się na wszystkich produktach spożywczych, tylko spożywanych w racjonalnych ilościach i odpowiednich proporcjach. Istotny jest również wybór rodzaju pieczywa. Stosując dietę eliminacyjną, narażamy się na następujący po zakończeniu diety efekt jo-jo.

Jaki chleb możemy jeść na diecie?

Najlepszym wyborem będzie pieczywo wypiekane z nisko przetworzonej mąki, jak na przykład chleb żytni. Pieczywo pełnoziarniste powstaje z całych ziaren zboża, a to właśnie w zewnętrznej warstwie ziarna znajduje się najwięcej wartościowych substancji. Chleb z pełnego ziarna dostarczy nam energii, a także zawiera witaminy i minerały i cenny błonnik pokarmowy. Badania potwierdzają, że produkty z pełnego ziarna wspomagają układ pokarmowy, obniżają ryzyko nadwagi oraz są wskazane w profilaktyce chorób serca i cukrzycy.

Jak widać, pieczywo jest cennym składnikiem codziennej diety, ale tylko jeśli wybierzemy te z pełnego ziarna, oraz z wiadomego źródła. Dobry chleb powinien składać się z mąki, wody, zakwasu i soli. Niestety sklepowe produkty często zawierają wiele zbędnych dodatków. Dlatego też w restauracji Warszawa Wschodnia oraz w cateringu dietetycznym z dostawą do biura Warszawski Dzień pieczywo zawsze wypiekamy sami! 🙂