Dieta, dzięki której odmłodniejesz

Żyjesz szybko, w stresie, nie wysypiasz się? Brakuje ci energii? Odpowiednia dieta i produkty pomogą ci odzyskać energię, dobry wygląd i poprawią samopoczucie.

AWOKADO
Zawiera witaminy A, D i E, a także nienasycone kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze. Dzięki składnikom obecnym w awokado nasz organizm buduje trwałe błony komórkowe oraz może skutecznie walczyć z alergiami, a nasza skóra staje się nawilżona i gładka.

SIEMIĘ LNIANE
To prawdziwy „superfood” zawierający mnóstwo błonnika, witaminy B1, kwasów omega 3 oraz wiele minerałów. Regularne spozywanie siemienia przeciwdziała miażdżycy i nowotworom, poprawia perystaltykę jelit, obniża cholesterol, upośledza wchłanianie glukozy, poprawia wygląd włosów, skóry i paznokci.

MARCHEWKA
Dzięki zawartości b-karotenu warzywo to nadaje naszej skórze zdrowy, promienny koloryt i wspomaga nasz wzrok. Chroni przed poparzeniami słonecznymi oraz wysuszeniem skóry i walczy z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za starzenie się skóry.

KOMOSA RYŻOWA
Zawiera bogactwo składników pozytywnie wpływających na nasze zdrowie i samopoczucie – m.in. pełnowartościowe białko, zdrowe kwasy tłuszczowe, kwas foliowy, wapń i fosfor. Jest również stosunkowo niskokaloryczna i ma niski indeks glikemiczny, stabilizuje poziom insuliny, a także obniża apetyt. Zawiera też spore ilości flawonoidów, które mają właściwości antyoksydacyjne i spowalniają procesy starzenia.

Pamiętaj o tych produktach, komponując codzienny jadłospis. Jeśli nie masz na to czasu, możesz wybrać jedną z diet dostępnych w ofercie cateringu dietetycznego.

Co jeszcze?

Nie zapominajmy o wysypianiu się i regularnym wypoczynku. W obecnym czasach ciężko uniknąć stresujących sytuacji, ale zamiast tego nauczmy się z nimi radzić. Ćwiczmy techniki relaksacyjne, które pomogą nam w najtrudniejszych momentach. Postarajmy się, by w naszym życiu było jak najwięcej ruchu – nie oznacza to wcale obowiązkowej siłowni czy biegania maratonów, wystarczą częste spacery,wybieranie schodów zamiast windy, jazda na rowerze. Wybierzmy taką aktywność, która sprawi nam przyjemność. Bez tego, nawet najdroższe kremy nie oszukają czasu 

Dieta pudełkowa Pruszków – sposób na młody wygląd.