Dobre i złe tłuszcze

Przez dziesięciolecia uważano, że są one przyczyną wielu chorób, w tym otyłości, chorób serca i wysokiego poziomu cholesterolu. Obecne badania jednak potwierdzają, że spożywanie właściwych tłuszczy (tłoczonych na zimno, organicznych, nieprzetworzonych, roślinnych) jest istotną częścią zdrowego stylu życia. Zdrowe kwasy tłuszczowe, takie jak te znajdujące się w awokado, tłoczonej na zimno oliwie z oliwek oraz orzechach i nasionach, wspierają nasz najważniejszy narząd – mózg! Znajdziesz je codziennie w naszej diecie Classic.

To ważna informacja dla wszystkich liczących kalorie. Osoby na diecie odczuwają lęk przed spożywaniem tłuszczów w obawie przed przybraniem na wadze. W końcu 1 gram tłuszczu ma więcej kalorii niż gram węglowodanów lub białka.

odchudzająca dieta z dostawą Warszawa Łomianki Konstancin Piaseczno Pruszków Józefów

Pamiętaj jednak, że tzw. produkty „niskotłuszczowe” są najczęściej wysoko przetworzone, zawierają mnóstwo cukrów i przyczyniają się do nagłych wahań poziomu cukru we krwi. Im bardziej przetworzony produkt, o mniejszej zawartości tłuszczu, tym niższa jest jego wartość odżywcza. Trudno więc uznać produkty typu „light” za zdrowe i dietetyczne.


Wykluczając tłuszcze z diety – tracisz niezbędne składniki odżywcze! 

Jeśli nie jesteś pewny, jak prawidłowo skomponować swoją dietę, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty cateringu dietetycznego Łomianki. Zadbamy o prawidłowe proporcje makroskładników oraz o smak Twoich potraw.