EKO

eko-catering-dietetyczny-biodegradowalne-pojemniki-eko-dieta-pudełkowa-warszawski-dzień-gessler

EKO rewolucja!

 

Jesteśmy EKO! Po kilkunastu miesiącach poszukiwań i testów możemy zaproponować w pełni przyjazne dla środowiska oraz funkcjonalne pojemniki – w Warszawskim Dniu bez dodatkowej opłaty!

Pakujemy Wasze posiłki w pojemniki w pełni biodegradowalne i kompostowalne. Nie pobieramy za to żadnej dodatkowej opłaty, ponieważ wiemy, że wspólne dbanie o środowisko to nasz obowiązek. Pojemniki są szczelne i w pełni bezpieczne do przechowywania oraz podgrzewania żywności, jednak będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i informacje, czy spełniają Wasze oczekiwania.

Z czego są zrobione nasze pojemniki?

  • 98% to biodegradowalne pulpa z trzciny cukrowej – produkt uboczny  powstający podczas wyrobu cukru.
  • 2% to wierzchnia warstwa ochronna z PLA – biodegradowalnego materiału wytwarzanego z kukurydzy.

Pojemniki są w 100% biodegradowalne i kompostowalne. Możesz wyrzucić je zarówno do pojemników na odpady organiczne jak i do pojemników na papier do recyklingu.

Pamiętaj, że do odpadów organicznych nie można wyrzucać resztek mięsnych, więc opróżnij pojemnik wcześniej z tych odpadków.

A co z folią zgrzewającą?

Eko pojemniki zamykane są w pełni biodegradowalną folią przystosowaną do zgrzewu. Folia posiada certyfikat OK Kompost, oznaczający, że można ją wyrzucać do pojemników na odpady organiczne.

Czy pojemniki można bezpiecznie podgrzewać?

Tak, nasze eko pojemniki są przystosowane do podgrzewania w piekarniku (do 130°C/45min) oraz w kuchence mikrofalowej (750W/5min.). Oprócz żaroodporności są również odporne na tłuszcz i wilgoć, dzięki czemu nadają się do każdego dania zarówno na ciepło jak i na zimno.

 

Praktyczne informacje i różnice w użytkowaniu

Być może zauważyłeś, że na ekologicznych pudełkach folia zgrzewająca jest pomarszczona. Nie ma to wpływu na szczelność pojemnika i jego bezpieczeństwo, jednak ze względu na inne właściwości biodegradowalnej folii estetyka jest nieco gorsza. Jednak wszyscy wiemy, że wspólne dbanie o środowisko jest najważniejsze.

W celu otwarcia pojemnika polecamy odcinać folię nożem przy krawędzi pudełka, zamiast ją zrywać. Czasem podczas zrywania folii może dojść do rozwarstwienia 2% wierzchniej warstwy ochronnej z PLA z pulpą z trzciny cukrowej, dlatego po wielu testach polecamy posłużyć się nożem.

Co z butelkami na koktajle, sosjerkami oraz pozostałymi opakowaniami? Czy nadają się do recyklingu?

Nasze pozostałe opakowania (butelki, sosjerki) nadają się do recyklingu i zachęcamy do odpowiedniego sortowania odpadów. Należy je wyrzucić do pojemnika przeznaczonego na tworzywa sztuczne. My obiecujemy aktywnie poszukiwać bardziej ekologicznej alternatywy, która będzie jednocześnie spełniała nasze standardy jakościowe.

Czym się różni produkt biodegradowalny i kompostowalny?

Pojemnik biodegradowalny to taki, który rozkłada się poprzez działanie mikroorganizmów lub bakterii obecnych w przyrodzie. Wyrób kompostowalny, oprócz tego że jest biodegradowalny, kończy jako naturalny nawóz lub kompost. Wszystko co może być kompostowane jest także biodegradowalne, lecz to, co jest biodegradowalne nie musi być kompostowalne. Wykorzystywane przez nas pojemniki wykonane z pulpy celulozowej mają certyfikat OK.Kompost, który oznacza, że są zarówno biodegradowalne jak i kompostowalne.