Powrót do formy po kwarantannie

Jak wrócić do formy po kwarantannie?

To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Z powodu pandemii zamknięte zostały siłownie, a większość z nas pracuje lub uczy się w domu. Mała aktywność fizyczna połączona z nadmierną ilością spożywanych kalorii – to prosta droga do nadwagi i uczucia ociężałości. Zgodnie z danymi Międzynarodowej Organizacji Zdrowia – każdy z powodu pandemii przytył średnio o 5 kg. W trakcie izolacji wielu z nas szukało zajęć, które pomogłyby w zabijaniu nudy. Na instagramie – każdy piekł chleb, ciasta, ciasteczka, i wiele innych. Oczywiście nic nie mogło się zmarnować, a wciskanie w siebie tak dużej ilości wypieków skutkuje dzisiaj nadprogramowymi kilogramami. Zatem odpowiedź na pytanie: Jak wrócić do formy po kwarantannie? – jest złożona. Warto zacząć od większej aktywności fizycznej. Jednak należy pamiętać o tym, że za sukces w większości odpowiada dieta, więc post oczyszczający będzie dobrym startem do zmian.

Dlaczego dieta detoksykująca?

Soki warzywno-owocowe mają mnóstwo błonnika, co korzystanie wpływa na poprawę pracy jelit. W trakcie oczyszczania nasz metabolizm znacznie przyspiesza i ułatwia to utratę tkanki tłuszczowej. Nasza cera po takiej diecie wygląda dużo bardziej promiennie i świeżo, a wszystko to przez usuwane wolne rodniki. W ten sposób możemy zminimalizować ryzyko chorób krążenia i cukrzycy, na które narażone są zwłaszcza osoby pracujące przy komputerze i w pozycji siedzącej. Każde restrykcyjne diety powinny być wprowadzane pod opieką lekarza i dietetyka. Najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po już gotowe i dobrze skomponowane posiłki, w postaci cateringów dietetycznych. To nie tylko duża oszczędność czasu, ale również pewność, że nasze odżywianie jest prawidłowe. Diety detoksykującej nie powinny podejmować się kobiety w ciąży i karmiące piersią, dzieci i osoby schorowane. Każdy kto jednak jest zdrowy i chce podjąć się takiego wyzwania – nie będzie żałował. Efekty będą jeszcze lepsze jeśli oprócz prawidłowego odżywiania zadbamy o dobre nawodnienie organizmu, odstawimy używki tkj. kawa, herbata, słodycze, alkohol i papierosy, a także wprowadzimy więcej spontanicznej aktywności. To wcale nie muszą być wykańczające treningi, wystarczą długie spacery z psem.
Zatem podsumowując jak wrócić do formy po kwarantannie? Przede wszystkim trzeba zadbać o oczyszczenie swojego organizmu poprzez detoks i podkręcić swój metabolizm odpowiednią dietą, a jednocześnie nie można zapominać o dużej ilości wody i sportu. Możecie też skorzystać z naszej oferty na połączenie detoksu sokowego z dietą pudełkową. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.