Poznaj produkty, które wspomogą Twoje odchudzanie!

Cynamon
Stabilizuje poziom cukru we krwi, a tym samym pomaga w opanowaniu nadmiernego apetytu. Cynamon świetnie zastąpi cukier w kawie lub herbacie.

Fasola
Jej ziarna zawierają dużo białka i błonnika, ale niewiele tłuszczu. Dzięki temu dostarcza mało kalorii, jednocześnie doskonale sycąc. Można ją dodawać do zup, sałatek, lub w postaci past do pieczywa. Warto zwrócić uwagę na białą fasolę, która poprawia przemianę materii, działa moczopędnie i rozkurczająco.

Czerwona herbata
Blokuje wchłanianie tłuszczów przyjmowanych z jedzeniem pożywieniem, oraz przyspiesza przemianę materii. Sprawi, że po ciężkostrawnym posiłku nie poczujesz ciężkości na żołądku.

Popcorn
Przygotowany bez tłuszczu, np. w domowej kuchence mikrofalowej zawiera niewiele kalorii, sporo błonnika i jest… wypełniony powietrzem! Możesz więc zjeść go całą miskę nie ryzykując, że przytyjesz.

Suszone śliwki
Bogate w błonnik, ułatwiają spalanie tłuszczu. Dodatkowo, na zawarte w śliwkach pektyny organizm bardzo szybko reaguje uczuciem sytości.

 

Decydując się na dietę redukcyjną, trzeba pamiętać, żeby zawierała ona odpowiednie ilości węglowodanów, białek oraz zdrowych kwasów tłuszczowych. Co więcej, dieta odchudzająca powinna być tak dobrana, aby nie skutkować odczuciem głodu i napadom wilczego apetytu. Warto wybierać wysokiej jakości produkty żywieniowe, które na długi czas zapewnią uczucie sytości. Jeśli nie posiadamy wystarczającej wiedzy na ten temat, warto skonsultować się z dietetykiem, lub zdecydować na dietę pudełkową zamawiając sprawdzony catering dietetyczny. Dzięki zbilansowanym posiłkom, dostarczonym rano na cały dzień, unikniemy poczucia głodu i osiągniemy swoją wymarzoną wagę.