Problem z nocnym podjadaniem – jak je zwalczyć?

W ciągu dnia zdrowo się odżywiasz, ćwiczysz, spacerujesz, wybierasz schody zamiast windy. Stanowisz wzór do naśladowania. Po aktywnym dniu zmęczona kładziesz się spać, ale w środku nocy budzi Cię głód. Próbujesz zasnąć, ale po pewnym czasie poddajesz się i po cichu idziesz do lodówki. Zjesz kawałek ciasta, kanapkę lub jogurt. Do łóżka wracasz z pełnym brzuchem i wyrzutami sumienia. Sprawdź, co zrobić, aby nocne podjadanie nie było problemem.

Dlaczego budzisz się w nocy i podjadasz? Prawdopodobnie jesz za mało w ciągu dnia i nie dostarczasz organizmowi odpowiedniej ilości pożywienia. Drugim powodem może być spożywanie kolacji za wcześnie (słynna 18:00) lub jej zupełne pomijanie.

Jak zakończyć nocne wycieczki do lodówki?

Najprostszym rozwiązaniem będzie pusta lodówka, z ewentualnym zapasem na śniadanie następnego dnia. To wymaga jednak częstego chodzenia na zakupy, a przy dzieciach będzie jeszcze trudniejsze.

Dlatego też, przede wszystkim pamiętaj o zjedzeniu kolacji na około 2 godziny przed pójściem spać. Dla każdego to inna pora, dlatego dostosuj ją do swojego trybu życia. Dzięki temu po położeniu się do łóżka nie będziesz odczuwać głodu, a to zminimalizuje szanse na późnowieczorne i nocne podjadanie. Jeśli mimo to będzie cię kusić, by coś przegryźć późną porą, zostaw przy łóżku pełną szklankę wody i po obudzeniu ją wypić – to powinno oszukać na chwilę żołądek.

Jeśli należysz do osób, dla których utrzymanie zdrowej diety i przygotowywanie pięciu posiłków dziennie jest zbyt czasochłonne, skorzystaj z cateringu dietetycznego. Codziennie rano pod twoimi drzwiami pojawią się posiłki na cały dzień, dobrane do twojego zapotrzebowania energetycznego. Regularne spożywanie posiłków przez cały dzień,  pozwoli ci zwalczyć chęć podjadania w nocy. Dobrze dobrana dieta, składająca się z pełnowartościowych i dobrej jakości produktów, dostarczy ci energii na cały dzień i zaspokoi głód. A także zaoszczędzi czasu potrzebnego na chodzenie na zakupy. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się zdrowiem i szczupłą sylwetką – bez zarwanych nocy!